مرکز خرید مکمل‌ ورزشی جلبک اسپیرولینا

یکی از محصولات اسپیرولینا مکمل غذایی اسپیرولینا می‌باشد که در این مطلب به آشنایی آن خواهیم پرداخت. مجموعه سرو مرکز خرید مکمل‌ ورزشی جلبک اسپیرولینا می‌باشد.

قیمت مکمل ورزشی اسپیرولینا

مکمل ورزشی اسپیرولینا ویژگی‌های شاخصی دارد که آن‌ها را به یک مکمل غذایی مفید تبدیل می‌کند. از ویژگی‌های مکمل غذایی اسپیرولینا  حجم و میزان بالای پروتئین آن است. حجم و میزان پروتئین موجود در اسپیرولینا حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد آن است. همچنین سرعت جذب آن در بدن بسیار بالاست.خواص پروتئینی اسپیرولینا تاثیر زیادی در پرورش عضلات مفید و موثر  واقع شوند.

از خواص و ویژگی‌های دیگر اسپیرولینا سرشار بودن از انواع ویتامین‌هایی مانند ویتامین A، ویتامین B، ویتامین E، کلسیم، فسفر، تیروزین، ویتامین E و سلنیوم، آنتی‌اکسیدان‌ها، ب کمپلکس، ای، بتا-کاروتن طبیعی، مواد معدنی نظیر کلسیم، آهن و روی می‌باشد. هم‌چنین مقدار قابل ملاحظه‌ای از اسیدهای چرب لازم و ضروری و آنزیم‌های مورد نیاز بدن دیگر نیز در آن می‌باشد.

جالب است بدانید که انرژی مورد نیاز روزانه‌ی ورزشکارانی که در ورزش‌های گروهی، قدرتی و استقامتی فعالیت دارند بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ کیلوکالری برای خانم‌ها و ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلو کالری و برای آقایان است. ورزشکارانی با فعالیت کمتر در سن ۱۸ تا ۳۵ سالگی، روزانه تقریبا به ۱۸۰۰ تا ۲۱۰۰ کیلو کالری برای خانم‌ها و ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلو کالری برای آقایان انرژی نیاز دارند.

برای اطلاع از قیمت مکمل ورزشی اسپیرولینا با مجموعه سرو سبز در تماس باشید.

قیمت مکمل ورزشی اسپیرولینا

رژیم غذایی ورزشکاران

حتماً تا به حال در مورد مصرف مکمل غذایی توسط ورزشکاران شنیده‌اید. دلیل نیاز به مصرف مکمل غذایی این افراد فعالیت‌های ورزشی آنان است که سوخت و ساز بدن آن‌ها را افزایش می‌دهد. باید گفت که انرژی مورد نیاز این افراد‌ با توجه به سن، نوع ورزشی که انجام می‌دهند،‌ جنسیت و وزن آن‌ها متغیر می‌باشد.

یکی از تفاوت‌های بارز و شاخص نیاز بدن ورزشکاران در میزان دریافت پروتئین مصرفی آنان است؛ این در مورد ورزشکاران رشته‌های استقامتی، قدرتی یا بدنسازی بسیار صدق می‌کند.

از دیگر دلایل نیاز به پروتئین آسیب و صدمات بدنی آنان است. همه‌ی ما می‌دانیم که ورزشکاران به مراتب بیشتر از افراد معمولی در معرض آسیب و صدمه هستند. پروتئین به رشد، نگه‌داری و ترمیم بافت‌های بدن بسیار کمک می‌کند. البته باید به این نکته‌ اشاره کرد که مصرف بیش از حد معمول پروتئین نیز نتیجه‌ی عکس دارد و منجر به بروز ضعف شدید می‌گردد.

یک ورزشکار برای همه‌ی موارد بالا و همچنین نیاز به تأمین میزان معینی از پروتئین در بازه‌ی زمانی مشخص، نمی‌تواند با خوردن غذاهایی حاوی پروتئین در یک زمانی کوتاه این میزان پروتئین را تأمین کند. بنابراین این جاست که استفاده از مکمل غذایی اسپیرولینا می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

باید گفت که زمان و میزان استفاده از مکمل غذایی اسپیرولینا بهتر است با نظر کارشناس تغذیه و یا پزشک انجام شود.

از آن جایی که افراد عادی نیز گاهی از مکمل‌های غذایی استفاده می‌کنند باید بدانند که مصرف این مکمل برای افرادی با بیماری اختلالات سیستم ایمنی، افراد تحت شیمی درمانی،  زنان باردار و شیرده، افرادی با مصرف سایر داروها و… ممنوعیت و یا احتیاط مصرف دارند.

رژیم غذایی ورزشکاران