فروش پروتئین اسپیرولینا

جلبک اسپیرولینا یکی از جلبک‌های دریایی است که به خاطر خواص ویژه‌ای که دارد برای مصارف مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این موارد، استفاده به عنوان منبع تأمین پروتئین و یا دراقع یک مکمل غذایی برای ورزشکاران است. فروشگاه اینترنتی پیش‌رو با فروش پروتئین جلبک اسپیرولینا امکان تهیه‌ی آسان آن را برای شما فراهم کرده‌است.برای بررسی بیشتر همراه ما باشید.

خرید پروتئین اسپیرولینا

می‌دانیم که نیاز‌های غذایی ورزشکاران با افراد معمولی متفاوت است. یکی از تفاوت‌های نیاز بدن آن‌ها در میزان دریافت پروتئین است؛ مخصوصاً ورزشکارانی که ورزش‌های استقامتی، ورزش‌های قدرتی یا بدنسازی انجام می‌دهند. یکی دیگر از دلایل نیاز بیشتر بدن ورزشکاران به پروتئین این است که این افراد بیشتر در معرض آسیب قرار دارند  و  زمانی‌که پروتئین به‌عنوان منبع انرژی بکار رود، در رشد، نگه‌داری و ترمیم بافت‌های بدن اثرگذار است. هرچند باید اشاره کرد که استفاده بیش از حد از پروتئین نیز می‌تواند منجر به ضغف شدید گردد. اما دریافت حجم پروتئینی که آنان نیاز دارند براحتی با خوردن غذا میسر نیست، مثلاً در یک بازه‌ی زمانی کوتاه میزان پروتئینی که یک ورزشکار می‌خواهد را نمی‌تواند باخوردن مواد غذایی زیاد تأمین کند. بنابراین باید با نظر مشاور تغذیه از مکمل غذایی استفاده شود. اما چرا استفاده از مکمل یا پروتئین اسپیرولینا؟

یکی از ویژگی‌های اصلی اسپیرولینا حجم بالای پروتئین تشکیل‌دهنده‌ی آن است. حجم پروتئین موجود در اسپیرولینا حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد آن است. علاوه بر این‌ها، اسپیرولینا، سرشار از انواع ویتامین‌هایی مانند ب کمپلکس، ای، بتا-کاروتن طبیعی، مواد معدنی نظیر کلسیم، آهن و روی می‌باشد. هم‌چنین دارا بودن مقدار قابل ملاحظه‌ای از اسیدهای چرب لازم و ضروری و آنزیم‌های مورد نیاز بدن از دیگر ویژگی‌های اسپیرولینای شگفت انگیز است. این خواص می‌توانند در پرورش عضلات نیز مفید واقع شوند.

خرید پروتئین اسپیرولینا

میزان دریافت انرژی در ورزشکاران

انرژی مورد نیاز روزانه‌ی ورزشکارانی که در ورزش‌های گروهی، قدرتی و استقامتی فعالیت دارند در بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ کیلوکالری برای زنان ورزشکار و ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلو کالری برای مردان ورزشکار متغیر است. ورزشکارانی که با فعالیت کمتر در سن ۱۸ تا ۳۵ سالگی هستند، روزانه تقریباً به ۱۸۰۰ تا ۲۱۰۰ کیلو کالری برای خانم‌ها و ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلو کالری برای آقایان انرژی نیاز دارند. نیاز این انرژی با توجه به شرایط موجود متغیر است. گاهی اوقات نیز شرایط فرد به‌گونه‌ای است که باید ترکیبات غذایی بیشتری را به صورت کم‌حجم‌تر، خالص‌تر و قابل‌جذب‌تر دریافت کند. چرا که همانطور که گفته شد اگر قرار باشد به طور مثال تمام پروتئین مورد نیاز فرد از راه مصرف زیاد گوشت تامین شود، تحمل این رژیم طاقت فرساست. بنابراین ضروری است که با مشاوره از مکمل‌های غذایی تایید شده استفاده شود.
شاید برای شما سوال ایجاد شود که این نوع پروتئین‌ها یا مکمل‌ها را فقط ورزشکاران می‌توانند استفاده کنند؟ باید گفت که جالب است بدانید که علاوه بر ورزشکاران همه‌ی افراد معمولی، مخصوصاً سالمندان و کودکان نیز می‌توانند که از مکمل‌ها استفاده کنند. اما نکته‌ی قابل توجه این است که با توجه به نیازهای غذایی هر کس و شرایط فیزیکی‌اش حتماً باید با پزشک مشورت شود چرا که مصرف خودسر می تواند منجر به بروز مسائلی شود.

انرژی مورد نیاز ورزشکاران