فروش اینترنتی قرص اسپیرولینا ـ تاثیر قرص اسپیرولینا بر سلامتیاسپیرولینا یک جلبک دریایی است که در سال‌های اخیر خاصیت‌های اعجاب آوری از آن کشف شده‌است و به صورت قرص و پودر عرضه‌ می ‌گردد. فروش اینترنتی قرص‌های اسپیرولینا بسیار متداول است. در این مقاله قصد داریم با تاثیر قرص اسپیرلینا بر سلامتی آشنا شویم.

تاثیر اسپیرولینا بر سلامتی

بر بهبود کم خونی

کم خونی به حالتی می‌گویند که آهن کافی در خون موجود نباشد. عموماً پیشنهاد می‌شود از غذاهایی استفاده شود که مقادیر فراوانی آهن دارند. موادی مانند جگر، سویا و اسفناج. نکته‌ی قابل توجه این است که اگر آهن با پروتئین و ویتامین C همراه نباشد، سرعت جذب آن پایین است. بنابراین، با مصرف معمولی غذاهای حاوی آهن، فواید آن دریافت نخواهد شد. نکته‌ این جاست که اسپیرولینا به دلیل اینکه، مقادیر زیادی پروتئین و کلروفیل نیز دارد، هضم و جذب آهن آن نیز بسیار بالا است، بنابراین اسپیرولینا برای کسانی که با کم خونی مواجه‌اند، پیشنهاد بسیار خوبی است.

اثر مفید بر کبد

حتماً می‌دانید که کبد از اعضای مهم بدن است و نقش موثری در دفع سموم از بدن ما و انبارکردن مواد مغذی دارد. ویتامین‌ها و پروتئین‌ها بر سلامت عملکرد کبد کمک می‌کنند. اسپیرولینا غذایی است با مقادیر فراوانی از پروتئین‌ها و ویتامین‌ها. همچنین در بیماری‌های کبدی اصولاُ بیمار دچار کمبود پتاسیم در بدن است. از طرفی چون اسپیرولینا مقدار پتاسیم لازم را دارد می‌تواند اثر مفید در بهبود بیماری‌های کبدی داشته باشد. به همین علل است که از اسپیرولینا برای سلامت کبد نام می‌برند.

تاثیر قرص اسپیرولینا برای سلامتی

سبک زندگی سالم با خرید و مصرف قرص اسپیرولینا

مصرف منظم اسپیرولینا، باعث می‌شود بدن، بیشتر قلیایی بشود به این معنی که سوخت‌ و ساز فعال‌تر و بیشتری داشته‌باشد. سلول‌های سیستم ایمنی بدن را قوی‌تر می‌کند. همچنین سلول‌ها تجدیدحیات پیدا می‌کنند. بهبودی قابل توجهی نیز در وضعیت ظاهری فرد که در پوست و مو نمود فراوان دارد، قابل مشاهده است.

به همین دلیل است که می توان ادعا کرد که اسپیرولینا ماده‌ای است که با مصرف آن با یک تیر، دو نشان زد،‌ هم به بهبود اندام‌ها و اجزای داخلی بدن، هم به تاثیر ظاهری آن کمک کند.

سبک زندی سالم با خرید مصرف اسپیرولینا

اسپیرولینا و تناسب اندام

یکی از دلائل گرسنگی، کمبود پروتئین در بدن است. اسپیرولینا به دلیل اینکه مقدار زیادی پروتئین دارد،‌ جلوی احساس گرسنگی را می‌گیرد زیرا که به عقیده‌ی متخصصان پروتئین‌ها باعث ارسال احساس سیری به مغز می‌شوند.

همچنین این ماده از قابلیت هضم و جذب بالایی برخوردار است و همین ارزش غذایی بالای آن را نشان می‌دهد. به دلیل اینکه دیواره سلولی نازک اسپیرولینا، براحتی شکسته می‌شود.

برای گرفتن رژیم‌های لاغری هم قرص اسپیرولینا موثر است زیرا که وقتی نیم تا یک ساعت قبل از وعده‌ی غذایی مصرف شود باعث سرکوب اشتهای مضاعف می‌شود.

اسپیرولینا و تناسب اندام

نحوه‌ی مصرف قرص اسپیرولینا

برای بزرگسالان ۲-۳ گرم در روز که معادل ۴ـ۶ عدد قرص است و برای کودکان نصف و یا یک چهارم این مقدار توصیه می‌گردد. ورزشکاران می‌توانند این مقدار را به  ۱۰ ـ ۱۵گرم افزایش دهند. اگر این قرص را برای لاغری استفاده می‌کنید یک ساعت قبل از غذا و اگر برای سوء تغذیه مصرف می‌کنید یک ساعت بعد از غذا استفاده کنید.

نحوه‌ی مصرف قرص اسپیرولینا