روش تهیه‌ی ماسک ضد آکنه با جلبک اسپیرولینا ـ فرش سراسری و اینترنتی

آکنه یکی از مشکلاتی است که بر پوست ظاهر می‌شود و برای افراد آزار دهنده است.  جلبک اسپیرولینا که به صورت سراسری و اینترنتی به فروش می‌رسد، می‌تواند این امکان را به ما بدهد که برای همیشه با این آکنه‌ها خداحافطی کرد. در این مقاله با روش تهیه‌ی ماسک ضد اکنه با جلبک اسپیرولینا و خواص آن آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

آکنه چیست؟

بهتراست در ابتدا بدانیم آکنه چیست و چگونه ایجاد می‌شود. علت ایجاد آکنه، ترشح غدد چربی در اطراف فولیکول مو است، بدین صورت که ترشحات این غدد در داخل فولیکول مو تخلیه شده و با حرکت این چربی به سمت بالا، در سطح پوست ظاهر می‌شوند. باید بدانید که آکنه‌ها به دو نوع تقسیم می‌شوند.
آکنه‌های التهابی که رنگشان قرمز است و متورم و درناک بوده و با ایجاد عفونت توسط باکتری‌ها در زیر سطح پوست بوجود می‌آیند. اصولاً هم بصورت برجسته هستند.
آکنه‌های غیر التهابی نیز بعلت بسته‌شدن منافذ، توسط ترکیبی از چربی و سلول‌های مرده پوست بوجود می‌آیند و بصورت جوش‌های زیر پوستی که به رنگ‌های سفید یا سیاه هستند، ظاهر می شوند.

آکنه چیست؟

خرید جلبک اسپیرولینا برای آکنه و پوست چه مزیتی دارد؟

اسپیرولینا یک جلبک دریایی است که حاوی انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسید آمینه‌ی مفید است. این خواص خاصیت درمانگری پوستی دارد. علاوه بر این، خاصیت‌های  ضد التهابی این جلبک تاثیر بسزایی در از بین بردن و التیام جوش و آکنه دارد.

روش اسپیرولینا برای این نوع درمان این است که با جذب مواد زائد پوست، باعث پاکسازی عمقی پوست می‌شود. این جلبک خواص آنتی اکسیدانی بسیار بالا دارد و  باعث بازسازی و جوانسازی پوست می‌شود. علاوه بر این اسپیرولینا، سلولهای پوستی را تغذیه کرده و به بالا بردن جریان گردش خون در سطح پوست کمک می کند و موجب می‌شود پوست جوان تر، صاف‌تر و روشن‌تر می‌شود.

 

خرید جلبک اسپیرولینا برای آکنه و پوست چه مزیتی دارد؟

روش ساخت جلبک اسپیرولینا بعد از خرید پودر آن

خب؛ وقت ساخت این ماسک ضد جوش و آکنه‌ی قوی در خانه، رسیده‌ است. برای این کار مواد زیر را آماده کنید؛

نصف قاشق مرباخوری پودر جلبک اسپیرولینا

یک قاشق چای خوری آب لیمو

یک قاشق غذا خوری عسل

یک یا دو قاشق دم کرده بابونه

نصف قاشق چای خوری جوش شیرین

چند قطره (۳ قطره) روغن زیتون

در ابتدا باید یک قاشق چایخوری بابونه را در یک استکان کوچک ریخته و یک سوم فنجان آبجوش اضافه کرده و اجازه دهید تا پنج دقیقه دم بکشد. بعد از اینکه خنک شد، آن را از صافی عبور داده تا به صورت دم نوش درآید. سپس اسپیرولینا، عسل و آب لیمو را در ظرف جداگانه‌ای ریخته و خوب باهم مخلوط کنید. سپس جوش شیرین و روغن زیتون را هم اضافه کنید و همچنان خوب ترکیب نمایید. در پایان،  آرام آرام با توجه به غلظت یا رقیق بودن، ترکیب دمنوش بابونه را اضافه کنید تا در نهایت به یک مایع کرم  مانند برسید.

روش ساخت ماسک اسپیرولینا بعد از خرید پودر آن

روش استفاده از ماسک ضد آکنه اسپیرولینا

مانند زمان استفاده از هر ماسکی لازم است که صورت خود را کامل شسته و خشک نمایید و اثر هیچ مواد آرایشی روی آ نباشد. سپس با نوک انگشت یا یک براش یا قلم مو آرایشی  خیلی نرم  و آرام  محلول ماسک را روی صورت خود بمالید. و جز چشم ها و دهان و منافذ بینی همه جا رابپوشاند. صبر کنید تا حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه اسن ماسک روی صورتتان بماند و بعد می‌تانید صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

روش استغاده از ماسک ضد آکنه اسپیرولینا

نکات قابل توجه درحین ساخت ماسک

ممکن است به یکی از مواد تشکیل دهنده‌ی ماسک حساسیت داشته‌باشد، بنابراین آن را در هنگام ساخت حذف کنید. همچنین اگر نگرانید که آیا به کلیت این ماسک حساسیت دارید یا نه، می‌توانید ابتدا کمی از آن را روی پوست بازو امتحان کنید، پس از اطمینان بر روی صورت استفاده کنید.

ظرفی را که برای ساخت ماسک انتخاب می‌کنید فلزی یا پلاستیکی نباشد زیرا مواد جلبک و همچنین جوش شیرین به آن واکنش نشان می‌دهند، پس بهتر است از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید.

نکته‌ی پایانی در مورد اضاقه کردن دمنوش بابونه است. مراقب باشید که محلول بانونه را طوری به مواد اضافه کنید که نه آنقدر کم باشد که مواد را سفت باقی بگذارد و نه آنقدر زیاد که باعث شود مواد شل شوند و از روی صورت پایین بریزند.

امیدواریم که از استفاده این ماسک لذت ببرید.

نکات قابل توجه در حین ساخت ماسک