خرید اینترنتی پودر جلبک اسپیرولینا برای لاغریاسپیرولینا یک جلبک دریایی است که در سال‌های اخیر خوص آن برای موارد مختلف کشف شده‌است. یکی از این موارد برای کاهش وزن است که با خرید اینترنتی پودر جلبک اسپیرولینا برای لاغری، فصلی نو را در کاهش وزن خود شروع کنید. در ادامه به خواص عملکرد این جلبک برای لاغری می‌پپردازیم.

اسپیرولینا چیست؟

اسپیرولینا یکی از مغذی‌ترین مواد طبیعی ای است که کشف شده‌است. بیشتر از نصف آن را پروتئین و مقدار اندکی کربوهیدرات تشکیل می‌دهد که جالب است بدانید که این ماده، عنصر اصلی مورد نیاز بدن برای عملیات سوخت و ساز و همچنین تولید ماهیچه است.

موارد دیگری که در اسپیرولینا یافت شده‌است شامل؛ انواع ویتامین A, B, E است. این ویژگی‌ها به انضمام استفاده از آهن، منیزیم، پتاسیم، مس و منگنز و اسیدهای چرب امگا ۶ وامگا ۳ قادر شده تا اسپیرولینا را امروزه به یکی از مفیدترین مواد خوراکی تبدیل کند.

اسپیرولینا چیست؟خرید پودر لاغری اسپیرولینا و کاهش وزن

کمک به سوزاندن چربی

اسپیرولینا، اسیدهای چرب امگا 3 بالایی دارد، که به کاهش وزن کمک می کند. اسپیرولینا یک نوع مکمل طبیعی غذایی محسوب می‌شود. عملکرد اسپیرولینا به این شکل است که سوزاندن چربی را به آرامی شروع می‌کند بدون اینکه بر سبک زندگی عادی تاثیر بگذارد. باید بدانید که اسپیرولینا شاخص گلیسمی کمی هم دارد و حاوی پروتیین می‌باشد.

کمک به پایین آوردن وزن

اسپیرولینامیزان بالایی فیبر دارد. همین عامل، فاکتور مهمی است برای سیر نگه داشتن و مهار کردن گرسنگی. خصوصاً برای جلوگیری از وسوسه شدن به وعده‌های غیر سالم و یا اصطلاحاً هله هوله.
اسپیرولینا به دلیل اینکه پروتئین دارد و مصرف منظم غذاهای حاوی پروتئین و غنی از مواد مغذی موجب کاهش وزن می‌گردند. علاوه بر این، خوردن غذاهای غنی از پروتئین بالا موجب کاهش وزن می‌شوند.

جلبک اسپیرولینا یک ماده‌ی کم کالری

حتماً می‌دانید که ازذیاد کالری، عامل مهم افزایش وزن است. ما معمولاً از هر غذایی که می‌خریم بسته به نوع غذا، کالری دریافت می‌کنیم. غذاهای کمی وجود دارند که  کالری‌شان کم و پایین باشد مانند گیاهانی مثل چغندر, اسفناج, گل کلم و خیار. اما هیچ خوراکی‌ای وجود ندارد که کالری آن کاملاً صفر باشد.
اسپیرولینا به دلیل اینکه کالری پایینی دارد یکی از بهترین خوراکی‌ها در این زمینه است، به طور مثال در  یک گرم اسپیرولینا  3.5 کالری وجود دارد.
یعنی به طور نمونه، حتی مصرف چهار گرم اسپیرولینا در روز کم‌تر از 15 کالری اضافه خواهد کرد که بسیار کم تر از نیاز روزانه‌ی ما است.

 

اسپیرولینا برای کمک به کنترل گرسنگی

یکی از عواملی که موجب چاقی می‌شود میل به خوردن غذا و پراشتهایی است. اسپیرولینا یک ماده‌ی غنی از مواد مغذی است که این بر کاهش اشتها و گرسنگی تاثیر می‌گذارد. همچنین جلبک اسپیرولینا, انسولین خون و میزان گلوکز خون شما را بدون ایجاد گرسنگی، افزایش می دهد.

خرید پودر لاغری اسپیرولینا و کاهش وزن

موارد ممنوعیت مصرف

به دلیل طبیعی بودن این ماده، برای اسپیرولینا تقریباً موارد ممنوعیت مصرف وجود ندارد. تنها موارد منع مصرف آن در افراد زیر است:

کسانی که در طول دوره‌ی شیمی‌درمانی هستند. چرا که این جلبک سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست. بنابراین ممکن است باعث شود که نابودی سلول‌های سرطانی را غیر ممکن کند و این یعنی ایجاد اختلال در روند درمان.

همچنین خانم‌های باردار و شیرده نیز بهتر است در مصرف این جلبک با احتیاط رفتار کنند. به این صورت که قبل از مصرف، حتماً با پزشک خود مشورت نمایند.

موارد ممنوعیت مصرف

 

عوارض جانبی پس از خرید و مصرف اسپیرولینا

مصرف اسپیرولینا ممکن است باعث دو گونه از مشکلات شود:

بروز مشکلات گوارشی مانند نفخ و بیرون‌روی. تحقیقات نشان داده‌است که معمولاً 3 تا 4 درصد افرادی که برای اولین بار اسپیرولینا را مصرف می‌کنند دچار مشکلات گوارشی می‌شوند. البته این مشکلات موقتی است و در دوره‌ی مصرف‌های بعدی از بین خواهد رفت.

سردرد و احساس خستگی و در برخی موارد نادر، مشکلات پوستی؛ این عوارض نیز موقت هستند و  خیلی زود رفع می‌شوند اما چناچه این نشانه‌ها طولانی شدند باید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

عوارض جانبی پس از خرید و مصرف اسپیرولینا