خرید پودر جلبک اسپیرولینا از تولیدکننده

جلبک اسپیرولینا یک گیاه دریایی است که در سال‌های اخیر خواص بسیار متنوع و شگفت‌آوری از این گیاه به‌ دست آمده‌است. یکی از خواص آن، کمک به سلامت و زیبایی پوست می‌باشد. در این مطلب به شناخت انواع پوست و تاثیر اسپیرولینا بر آن اشاره خواهیم کرد. همچنین برای خرید پودر جلبک اسپیرولینا می‌توانید از همین فروشگاه پیش‌رو اقدام فرمایید.

دلیل چربی یا خشکی پوست

پوست، از مناطقی است که نگهداری و رسیدگی ویژه را می‌طلبد. برای اینکه این مراقبت بهتر انجام شود لازم است با نوع پوست خود آشنا شوید تا در نتیجه از محصولات مراقبتی‌ای استفاد کنید که سازگار و مناسب با پوست شما باشند تا مشکلات عدیده‌ای مثل خارش، سوزش، چربی اضافی و… را به همراه نداشته‌باشند.

نوع پوست، بسته به عوامل متعددی در افراد متفاوت است. از علل آن می‌توان به ژنتیک، نوع آب و هوای محل سکونت، آلرژی، رژیم غذایی و دارویی و هورمون‌ها اشاره کرد. برای مثال وقتی پوستتان تمیز و معمولی است اگر کشیدگی‌هایی در آن ملاحظه می‌کنید، خشک است. اگر حالت براق دارد، چرب است. البته انواع دیگری از پوست مانند معمولی، مختلط و حساس نیز وجود دارد.

دلیل چربی یا خشکی پوست

خواص اسپیرولینا

جلبک اسپیرولینا حاوی ویتامین A، ویتامین B، ویتامین E، کلسیم، آهن و فسفر، تیروزین، ویتامین E و سلنیوم و آنتی‌اکسیدان‌هاست.
اسپیرولینا حاوی دو آنتی اکسیدان قوی، فیکوسیانین و بتا کاروتن نیز می‌باشد که مراقب خوبی برای سلول‌های آسیب دیده هستند. علاه‌بر همه‌ی این‌ها اسپیرولینا حاوی مواد پروتئینی و معدنی زیادی نیز هست.

موارد ذکر شده دقیقاً همان موادی است که برای پوست بسیار مفید است و در سلامت پوست موثر و کمک‌کننده است.

برای اینکه ماسک‌های اسپیرولینا را تهیه کنید نیازی به صرف وقت زیاد یا پرداخت هزینه‌ی بالا یا حتی رفتن به سالن‌های آرایشی نیست. در خانه براحتی می‌توانید این ماسک‌ها را خودتان بسازید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

خواص اسپیرولینا

با خرید اسپیرولینا برای انواع پوست ماسک بسازید

پوست خشک

برای اینکه پوست خشکتان را بهبود ببخشید این نوع ماسک اسپیرولینا بسیار مفید است. یک عدد زرده تخم مرغ محلی را با یک قاشق غذاخوری اسپیرولینا مخلوط کرده و سپس یک قاشق غذاخوری پودر جو پرک و یا آرد برنج و یک قاشق غذاخوری ماست نیز اضافه کنید. ترکیب حاصله حالت خمیری خواهد داشت. بعد از 20 دقیقه می‌توانید با آب ولرم بشویید.

پوست چرب

برای پوست‌های چرب، در یک کاسه‌ی گود، یک عدد سفیده تخم‌مرغ را خوب بزنید. سپس یک قاشق چایخوری آب لیمو ترش تازه و یک قاشق غذاخوری پودر اسپیرولینا را اضافه کرده و خوب ترکیب کنید، این ماسک را نیز ۲۰ دقیقه گذاشته و بعد می‌توانید با آب ولرم بشویید.

 

همه نوع پوست

فارغ از نوع پوست همه‌ی پوست‌ها به مرطوب بودن نیاز دارند. برای این ماسک باید به یک قاشق چایخوری اسپیرولینا، یک قاشق چایخوری عسل، یک قاشق غذاخوری جو پرک پودر شده و یک قاشق چایخوری روغن زیتون ارگانیک اضافه کنید. در صورت سفت بودن ترکیب چند قطره آب اضافه کنید تا نرم شود. مانند ماسک‌های دیگر بعد از 20 دقیقه می‌توانید با آب ولرم بشویید.

 

ماسک‌های اسپیرولینا