خرید جلبک اسپیرولینا برای ماسک صورت ـ فروشگاه اینترنتی

با خرید جلبک اسپیرولینا از یک فروشگاه اینترنتی می‌توانید در خانه با صرف زمان و هزینه‌ی کم این ماده را خریداری کرده و خودتان از آن ماسک صورت تهیه کنید و از فواید این ماده‌‌‌‌‌‌ي شگفت‌آور بهره مند شوید. اما در ابتدا لازم است نکاتی را در این مورد بدانید. در این مقاله به فواید ماسک صورت، جلبک اسپیرولینا و نحوه‌ی تشخیص کیفیت و نگهداری از آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

فواید استفاده از ماسک صورت

پوست بخشی از بدن است که روزانه در معرض مستقیم بسیاری از آلودگی‌های محیطی قرار دارد، بخوصوص اگر در شهرهایی که به دلیل صنعتی بودن یا ترافیک و… آلودگی بیشتری دارند. همچنین باقی ماندن چربی مواد آرایشی بر روی پوست صورت، باعث انسداد منافذ پوست می­­گردد. همچنین مصرف روزانه از مواد آرایشی مانند انواع کرم پودرها، پنکیک، کانسیلر و… باعث انسداد طولانی منافذ پوست می گردد که همه‌ی این‌ها آسیب‌زننده‌های جدی محسوب می‌شوند چرا که اگر به طور مداوم این آلودگی در پوست تجمع پیدا کنند و پاکسازی نشوند در نهایت، منجر به بیماری‌های پوستی می‌گردند.

بنابراین استفاده متناوب از ماسک صورت توصیه می‌شود، چرا که ماسک‌ها خاصیت لایه برداری دارند و به عمیق ترین منافذ پوست نفوذ‌ کرده و مقاوم‌ترین ذراتی که اپیدرم  را مسدود کرده‌اند را پاک می‌کنند و پوست را آلودگی‌های محیطی و آرایشی پاکسازی می‌شود.

از ویژگی‌های دیگر ماسک صورت، امکان القای احساس آرامش است و زمانی که زیر ماسک به سر می‌برید تجربه‌ی احساس آرامش شخصی می‌تواند در کاهش استرس ها و تنش‌ها، کمک کننده باشد. حتی ماسک‌هی ترکیبی در ایجاداین احساس را موثرتر عمل می‌کنند.

ممکن است زمانی که از ماسک استفاده می‌کنید با احساس سوزنی شدن و سرخ شدن صورت مواجه شوید، این نشان‌دهنده‌ی  این است که گردش خون در پوست افزایش یافته است که نشانه‌ی خوبی است.

فواید استفاده از ماسک صورت

 

خاصیت جلبک اسپیرولینا برای استفاده به صورت ماسک

جلبک اسپیرولینا مقادیر زیادی ویتامین A، ویتامین B، ویتامین E، کلسیم، آهن و فسفر دارد  که طبق تحقیقات برای پوست بسیار مفید است. از خاصیت های آن این است که پوست را جوان، شاداب و شفاف کرده و از شل‌شدگی آن جلوگیری می‌کند. اسپیرولینا حاوی تیروزین، ویتامین E و سلنیوم نیز هست که پیری سلول های پوست را کند می‌کند و آنتی اکسیدان‌ها به این کار کمک می کنند. همچنین خواص اسپیرولینا، پوست را نرم و صاف می کند.

از دیگر فواید جلبک اسپیرولینا، بالابردن سرعت جایگزینی سلول‌های پوست است. اسپیرولینا همچنین مانع از رشد موادی می شود که موثر در ایجاد آکنه هستند. اسپیرولینا حاوی دو آنتی اکسیدان قوی، فیکوسیانین و بتا کاروتن می‌باشد که مراقب خوبی برای سلول‌های آسیب دیده هستند. همجنین باید اشاره کرد،‌ اسپیرولینا حاوی مواد پروتئینی و معدنی زیادی هم هست.

خاصیت جلبک اسپیرولینا برای استفاده به صورت ماسک

تشخیص کیفیت جلبک  اسپیرولینا در زمان خرید و نگهداری آن

با توجه به خاص بودن این محصول شابد برای شما هم سوال باشد که در زمان خرید چطور متوجه شویم که پودر اسپیرولینایی که برای تهیه ماسک خریده‌ایم تازه و سالم است یا خیر، باید گفت که در این‌جا قوه‌ی بویایی می‌تواند به کمکتان بیاید، پودر تازه‌ی اسپیرولینا، بوی ملایم و منحصر به فردی دارد. بنابراین اگر احیاناً پودر، بوی ادویه، سبزیجات، یا بوی ماهی داد، فاسد شده‌است. همچنین تغییر رنگ پودر که به رنگ سبز ـ آبی است می تواند کمک کننده‌باشد. چرا که اسپیرولینا بعد از مدت طولانی تغییر رنگ می‌دهد.

به منظور نگهداری بهتر، توصیه‌ می‌شود پودر اسپیرولینا را در پاکت نگه‌دارید و هر بار پس از مصرف درب را کامل ببندید. مطمئن باشید محلی که آن را نگه‌داری می کنید خشک است و راه نفوذ رطوبت به آن وجود ندارد. خنک باشد و دمای بالایی نداشته‌باشد. و همچنین خارج از دسترس کودکان قرار بگیرد.