فرش سراسری کپسول اسپیرولینا

از جلبک اسپیرولینا علاوه بر مصرف به صورت پودر به صورت قرص یا کپسول نیز استفاده می‌گردد. کپسول مکمل ورزشی اسپیرولینا یکی از کاربردهای این جلبک شگفت‌انگیز است. فروشگاه پیش رو مرکز فروش سراسری کپسول‌ مکمل ورزشی اسپیرولینا می‌باشد که به راحتی می توانید این کپسول‌ها را ازآن جا تهیه کنید.

کپسول اسپیرولینا و ورزش

بهتر است در ابتدا با ترکیبات اسپیرولینا  و خواص آن که گزینه‌ای برای تولید کپسول و مکمل ورزشی شده‌است، آشنا شویم. اسپیرولینا جلبکی دریایی است که حاوی طیفی از انواع ویتامین‌هاست که می‌توان به ویتامین A، ویتامین B، ویتامین E، کلسیم، آهن، فسفر، تیروزین، ویتامین E و سلنیوم و آنتی‌اکسیدان‌ها اشاره کرد. همچنین اسپیرولینا حاوی مواد پروتئینی و معدنی بسیار بالایی است. به همین دلایل به اسپیرولینا سوپر فود یا ابر غذا نیز گفته‌ می‌شود. یکی از دیگر از ویژگی‌های آن نیز  طبیعی و ارگانیک بودن آن است.

ورزش و فعالیت‌های ورزشی همواره موجب سوخت و ساز بیشتری در افراد می شود که بر اساس نوع ورزش، جنسیت و وزن ورزشکار رژیم غذایی متفاوتی را می‌طلبد که با نظر پزشک تغذیه‌ی آنان مشخص می‌گردد. یکی از مواردی که با نظر پزشک می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند کپسول مکمل ورزشی اسپیرولینا است که به خاطر خواصی که گفته شد می‌تواند بسیار موثر و مفید باشد.

اسپیرولینا و ورزش

خرید کپسول مکمل ورزشی اسپیرولینا

یکی از تفاوت‌های نیاز بدن ورزشکاران و افراد عادی در میزان دریافت پروتئین است؛ این مطلب مخصوصاً برای ورزشکارانی که ورزش‌های استقامتی، قدرتی یا بدنسازی انجام می‌دهند صدق می‌کند. علاوه بر این ورزشکاران به مراتب بیشتر از افراد معمولی در معرض آسیب و صدمه هستند. پروتئین در رشد، نگه‌داری و ترمیم بافت‌های بدن اثرگذار است. البته باید گفت که استفاده بیش از حد از پروتئین نیز می‌تواند باعث بروز ضعف شدید گردد. اما حتماً می‌دانید میزان پروتئین لازم با صرفاً خوردن غذاهایی حاوی پروتئین نمی‌تواند در یک بازه‌ی زمانی کوتاه میسر باشد. بنابراین عموماً ورزشکاران از مکمل‌های ورزشی برای این مسئله استفاده می‌کنند.
به این دلیل از جلبک اسپیرولینا کپسول مکمل ورزشی تولید شده که یکی از ویژگی‌های اصلی اسپیرولینا دارا بودن حجم و میزان بالایی از پروتئین است. این یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های اسپیرولینا برای مکمل ورزشی بودن است. حجم پروتئین موجود در اسپیرولینا حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد آن است و سرعت جذب آن در بدن نیز بالاست. همچنین نباید فراموش کرد اسپیرولینا سرشار از انواع ویتامین‌هایی مانند ب کمپلکس، ای، بتا-کاروتن طبیعی، مواد معدنی نظیر کلسیم، آهن و روی نیز می‌باشد. هم‌چنین مقدار قابل ملاحظه‌ای از اسیدهای چرب لازم و ضروری و آنزیم‌های مورد نیاز بدن نیز  از دیگر ویژگی‌های اسپیرولینا است.

این خواص می‌توانند در پرورش عضلات مفید و موثر  واقع شوند. در مجموع مصرف کپسول‌های مکمل ورزشی تجربه‌ای جدید و متفاوت از مصرف مکمل ورزشی است.

توصیه می‌شود پیش از استفاده از هر گونه مکمل ورزشی‌ای با پزشک مشورت کنید. هم چنین طبق دستور پزشک درباره‌ی میزان مصرف تصمیم بگیرید چرا که ویژگی‌های فیزیکی افراد متفاوت است.

در مورد عوارض اسپیرولینا نیز باید گفت عموماُ از آن عوارضی بیان نشده‌است، تنها ممکن است برای کسانی که برای اولین بار مصرف کنند مشکلات گوارشی یا سردرد به همراه داشته باشد. همچنین ممنوعیت مصرف جز برای افراد مبتلا به سرطان و مصرف با احتیاط با نظر پزشک برای خانم‌های باردار یا شیرده گزارش نشد‌ه‌است.