خرید محصول  قرص اسپیرولینا

اسپیرولینا یک جلبک دریایی است که خواص فوق‌العاده‌ی آن ثابت شده‌است و یکی از انواع نوعی که این جلبک ارائه می‌شود به صورت قرص است. در این مقاله به تاثیر قرص اسپیرولینا برای سلامتی و زیبایی و عوارض احتمالی آن می‌پردازیم. برای خرید قرص‌های اسپیرولینا نیز می‌توانید براحتی از سایت پیش‌رو اقدام کنید. با ما همراه باشید.

مواد تشکیل دهنده‌ی اسپیرولینا

اسپیرولینا شامل تیروزین، ویتامین E و سلنیوم است و آنتی اکسیدان است که باعث از بین بردن رادیکال‌های آزاد که اثر مستقیم بر پوست دارند، می‌گردد. این جلبک، مقدار فراوانی ویتامین A، ویتامین B، ویتامین E، کلسیم، آهن و فسفر دارد. همچنین اسپیرولینا حاوی دو آنتی اکسیدان فوق‌العاده یعنی فیکوسیانین و بتا کاروتن است.

گفته شده‌است مقدار مصرف جلبک اسپیرولینا برای بزرگسالان روزانه 2 الی 3 گرم معادل 4 الی 6 عدد قرص و برای کودکان روزانه 1 گرم معادل 2 عدد قرص می‌باشد. اگر هدفتان از مصرف این قرص‌ها کاهش وزن است، نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی و اگر برای ضعف جسمی و افزایش اشتها مصرف می‌کنید، نیم ساعت بعد از هر وعده غذایی میل نمایید.

مواد تشکیل دهنده‌ی اسپیرولینا

دلیل عرضه‌ی قرص‌های اسپیرولینا برای سلامتی

ـ تقویت سیستم ایمنی با افزایش توان فیزیکی و بدنی

ـ کاهش کلسترول و تنظیم فشار خون

ـ التیام عملکرد دستگاه گوارش و رفع یبوست

ـ مراقبت از کبد و بهبود عملکرد آن

ـ کمک به رفع خستگی و استرس و کم خونی

ـ کاهش عوارض شیمی درمانی

ـ پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های ویروسی مانند آنفلوآنزا، ایدز، سرخچه و …

ـ پیشگیری از انواع سرطان به علت دارابودن میزان زیاد آنتی‌اکسیدان

عرضه‌ی قرص‌های اسپیرولینا برای سلامتی

دلیل عرضه‌ی قرص‌های اسپیرولینا برای زیبایی

ـ درمان سیاهی و تیرگی دور حلقه‌ی چشم و کمک به روشن‌‌سازی آن

ـ ضد چین و چروک و کمک به نرمی و لطافت پوست

ـ سم‌زدایی و پاک‌سازی پوست که منبع آکنه‌ها هستند

ـ کمک به سلامت ناخن و بهبود زگیل‌های آن

ـ کمک به سلامت مو و کنترل ریزش آن

عرضه‌ی قرص‌های اسپیرولینا برای زیبایی

عوارض احتمالی قرص اسپیرولینا

از آنجا که اسپیرولینا سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند، احتمال این را دارد برخی بیماری‌های خود ایمنی، مثل لوپوس، مولتیپل اسکلروز و آرتریت روماتوئید و… را شدت دهد.

اسپیرولینا خاصیت ضد انعقادی دارد و می‌تواند خون را رقیق کرده و مدت زمان لخته شدن خون را افزایش دهد. لخته شدن به جلوگیری از خونریزی بیش از حد یا کبودی در هنگام آسیب کمک می‌کند.
برای افرادی که رقت خون دارند یا اختلالات خونریزی دارند، اسپیرولینا خطرناک است زیرا می‌تواند قدرت لخته شدن خون را کم کند و منجر به کبودی و خونریزی بیشتر شود.
با این وجود برخی مطالعات نیز نشان می‌دهند که اسپیرولینا بر زمان لخته شدن خون تأثیر نمی گذارد. اما در مورد تاثیر آن بر افرادی که رقت خون دارند، اطلاعات کمی وجود دارد.

اسپیرولینایی که از طبیعت برداشته می‌شود و به صورت کنترل شده کشت داده نشده است، خطر آلودگی به همراه دارد. جلبک‌ها اگر در آب آلوده با فلزات سنگین یا باکتری‌ها رشد بکنند و یا به ذرات مضری به نام میکروسیستین‌ها آلوده باشند، ممکن است برای کبد بدن آسیب‌زا باشند.

اسپیرولیناهایی که در محیط‌های کنترل شده رشد می‌کنند، میزان میکروسیستین پایین‌تری دارند، زیرا دانشمندان روش‌هایی را برای از بین بردن این ترکیب و همچنین محدود کردن تولید آن به‌ کار می‌برند. همین‌طور میزان آلودگی به میکروب‌ها و فلزات سنگین آن‌ها پایین است و برای افراد، بی‌خطر است.

افرادی هستند که به غذاهای دریایی حساسیت دارند. آن‌ها ممکن است به اسپیرولینا حساسیت داشته باشند که در موارد حساسیت شدید و حاد، می‌تواند کشنده باشد.

اسپیرولینا و سایر جلبک‌ها ترکیبی دارند به نام فنیل آلانین هستند که افراد مبتلا به فنیل کتونوری (PKU)، که یک بیماری ارثی نادر است، باید جداً از مصرف آن پرهیز کنند.

برخی از عوارض جانبی اسپیرولینا نیز شامل حالت تهوع، بی‌خوابی و سردرد است. در مجموع، به طورکلی این محصول خطر جدی‌ای برای طیف گسترده ندارد. با این حال پیشنهاد می‌شود قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور تغذیه مشورت کنید.

عوارض احتمالی اسپیرولینا