خرید اینترنتی جلبک اسپیرولینا با قیمت مناسب

جلبک اسپیرولینا یکی از جلبک‌های فوق‌العاده با خواص درمانی شگفت‌آور است برای سلامتی و بهبود انواع بیماری‌ها شناخته شده‌است. در این مطلب به بررسی این جلبک برای بیماری کبد چرب می پردازیم. ضمناً می‌توانید برای خرید اینترنتی جلبک اسپیرولینا از فروشگاه اینترنتی پیش ور اقدام فرمایید.

بیماری کبد چیست؟

هرگاه مقدار چربی بیش از پنج درصد وزن صد گرمی کبد شود به آن کبد «کبد چرب» گفته می‌شود. فرد برای مـدتي نبايـد چيزهاي شيرين بخورد؛ حتی سوسیس و کالباس و…

كبد، قند داخل خـون را بعـد از غـذا گرفتـه و انبـار مـي‌كنـد تا بـه گليكـوژن تغییر دهد و در هنگام گرسـنگي آن را دوبـاره بـه چرخه‌ی خـون برگرداند. حال اگر فرد دوباره بعـد از غـذا چيـزي شيرينی بخورد، كبد متوجه نمي‌شود كه بايد قنـد انبـار شده را به خون برگرداند و آن را به چربي تبديل خواهد کرد.

کبد چرب معمولاً نشانه‌ی خاصی ندارد و در آزمایشات دوره‌ای نشان داده می‌شود. هر جند که ناراحتی‌های بالای قسمت شکم نیز می‌تواند از علائم آن باشد.

بیماری کبد چرب چیست؟

اسپیرولینا چیست؟

اسپیرولینا، یک نوع جلبک سبز-آبی ورشته‌ای است. این جلبک ارزش بالای تغذیه‌ای دارد که آن را به منبعی از پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و کاروتنوئیدها تبدیل  کرده‌است. این جلبک می‌تواند اثرات مثبتی بر سوخت و ساز بدن و همچنین فعالیت های ضد ویروسی، محافظت ازکبد و عروق خونی دا‌شته یاشد. البته باید به خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن نیز اشاره کرد. جلبک اسپیرولینا در انواع قرص، پودر و کپسول قابل مصرف است.

اسپیرولینابه عنوان یک مکمل غذایی سالم توسط اداره غذا و داروی آمریکا شناخته شده است.

 

اسپیرولینا چیست؟

با خرید اسپیرولینا چگونه به بیماری کبد کمک کنید؟

همانطور که اشاره شد اسپیرولینا غنی از مواد مهم مورد نیاز بدن است. چربی‌های اشباع، کلسترول مضر، کاهش چربی‌های غیر اشباع، فیبر و آنتی اکسیدان و ویتامین C و E با مشکلات کبدی ارتباط دارند. از طرفی اسپیرولینا سرشار از اسیدهای چرب مفید، ویتامین‌ها، فیبر و آنتی اکسیدان هایی مانند فیکوسیانین، توکوفرول، بتاکاروتن و ترکیبات فنلی است.  این عناصر باعث می‌شوند به بهبود کبد چرب غیر الکلی کمک شایانی شود و از آن در درمان هیپرتری گلیسریدمی در مبتلایان به کبد چرب استفاده گردد.

همچنین برای افزایش حساسیت به انسولین و در نتیجه آن کاهش متابولیسم چربی و  کاهش میزان چربی و التهاب کبد از اسپیرولینا می‌شود کمک گرفت.

اسپیرولینا می‌تواند در بهبود افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن کبدی نیز موثر باشد. افرادی با بیماری‌های کبد مزمن در مقابل آسیب کبد، سیروز کبد و نارسایی کبد حساس‌تر هستند، اسپیرلینا این توانایی را دارد ک از این افراد در مقایل این آسیب‌ها محافظت کند.

سمی جد دارد به نام سم تتراکلرید که معرف به سم کبد است جلبک اسپیرولینا در مقام یک آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند و رادیکال‌های آزاد را رفع کرده و از این سم کبدی جلوگیری می‌کند.

جالب است بدانید که کبد چرب در افراد چاق شایع است و کاهش وزن. اثر مثبتی در بهبود این بیماری دارد. تحقیقات نشان داده‌است که اسپیرولینا بخاطر میزان زیاد فیبر در خود که پیش نیاز اشتهای متعادل است نقش موثری در کاهش وزن و اجتناب از میل به خوردن وعده‌های بیشتر دارد.

بااین حال پیشنهاد می‌شود برای اتفاده از این گیاه شگفت‌انگیز با پزشک یا متخصص تغذیه خود نیز مشورت کنید.

با خرید اسپیرولینا چگونه به بیماری کبد کمک کنیم